Aktualności
27 Kwie 2020

Zestawienie programów do ewidencji i zarządzania zbiorami dostępne na naszej stronie

Każde muzeum, decydując się na wprowadzenie komputerowego systemu ewidencjonowania zbiorów, musi podjąć decyzję, który program najlepiej będzie odpowiadał jego potrzebom. Zależy to zarówno od potrzeb dokumentacyjnych instytucji, jak i możliwości infrastrukturalnych i finansowych. Poniżej zamieszczamy zestawienie dostępnych na polskim rynku programów służących do ewidencji zbiorów muzealnych i zarządzania nimi. Są wśród nich zarówno rozbudowane systemy do zarządzania zbiorami, jak i proste programy służące do tworzenia podstawowej dokumentacji. Mamy nadzieję, że zestawienie ułatwi muzealnikom wybór najlepiej odpowiadającego ich potrzebom narzędzia.

Poniższe zestawienie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej. W sprawie otrzymania szczegółowej oferty należy skontaktować się z dostawcą programu.

Wszystkich producentów programów do ewidencjonowania zbiorów muzealnych, którzy nie znaleźli się na naszej liście, zapraszamy do przesłania wypełnionej ankiety na adres biuro(at)nimoz.pl

Zestawienie dostępne jest na stronie NIMOZ w zakładce Baza wiedzy --> Zarządzanie zbiorami

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.